Historia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 16 stycznia 2011 04:45

Historia Klubu

 

W marcu 1993 r. pacjenci poradni odwykowej utworzyli grupę założycielską klubu abstynenta "Spróbuj z Nami" należącego do Federacji Klubów Abstynenckich, wpisanego od 1994 r. do rejestru stowarzyszeń. Siedzibą klubu były pomieszczenia użytkowane z Poradnią Odwykową przy u. Biskupa T. Kubiny 6.

W 1994 r. stanęliśmy jako jedyni do przetargu i za symboliczne pieniądze otrzymaliśmy zrujnowane i zagrzybione pomieszczenie przy ul. Katowickiej 63.

W 1996 r. po dwuletniej działalności klubu, budynek zostaje przeznaczony do wyburzenia i tymczasowo znajdujemy miejsce w Domu Kultury "Zgoda".

Po ponadrocznych poszukiwaniach i uzyskaniu pomocy finansowej z Urzędu Miasta członkowie klubu remontują kolejne pomieszczenia byłego warsztatu.

W grudniu 1998 r. uroczystym opłatkiem rozpoczynamy działalność w teraźniejszej siedzibie klubu przy ul. 1-go Maja 5a.

Na dzień dzisiejszy klub liczy 27 członków. Jest to liczba zmienna z tendencją wzrostu. Po za tym w klubie działają grupy anonimowe: grupa dla współuzależnionych Al.-Anon, która powstała równocześnie z klubem i od 1997 r. grupa AA. W spotkaniach uczestniczą również rodziny członków klubu a także sympatycy naszego stowarzyszenia.

 
© 2018 Stowarzyszenie Klub Abstynenta "Spróbuj z nami"
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.