Działalność PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 16 stycznia 2011 04:48
DZIAŁALNOŚĆ KLUBU
  1. Klub tworzą ludzie, którzy decydują się na niespożywanie napojów alkoholowych oczekujących zaspokojenia potrzeb: bezpieczeństwa, zrozumienia, zaufania, oparcia i kontaktu z ludźmi trzeźwymi. Oczekiwania te można zrealizować na cotygodniowych spotkaniach grup Al.-Anon, AA jak i grupy wsparcia. Również spotkania rodzinne, rocznicowe, opłatkowe, zabawy, dają możliwość kontaktu i poznanie nowych ludzi, uczą nowych zachowań, pokazują jak się bawić i jak spędzać czas.
  2. Coroczne udziały całych rodzin w ogólnopolskich spotkaniach trzeźwościowych w Częstochowie, Licheniu, Zlocie Rodzinnym w Tatrach, przeglądzie twórczości abstynenckiej - łączą zerwane więzi rodzinne, zbliżają ludzi do Boga, uczą szacunku i wrażliwości na piękno otaczającego nas świata.
  3. Praca i pomoc w ochronkach parafialnych, organizowanie imprez dla dzieci w większości z rodzin dysfunkcyjnych, pozwala nam zapoznać się z problemami tej grupy, a także pokażą im tzw. trzeźwy styl życia.
  4. Problemy wynikające z nadużywania alkoholu w naszym mieście i działania profilaktyczne w tym zakresie jakie podjęto, poznajemy poprzez udział przedstawicieli klubu w pracach Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  5. Osoby dotknięte problemem nadużywania alkoholu lub przez osobę bliską mogą osobiście lub telefonicznie uzyskać informację gdzie i jakiej szukać pomocy. Informacji udzielają członkowie klubu, którzy korzystali ze szkoleń - warsztatów takich jak: telefon zaufania, pierwszy kontakt czy przemoc w rodzinie.
 
© 2018 Stowarzyszenie Klub Abstynenta "Spróbuj z nami"
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.